Erişilebilirlik Bildirimi

Herkes için erişim

Masal Ajans web sitesinin bilgi ve fonksiyonelliğinin tüm ziyaretçiler için eşit derecede erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, bu siteyi mümkün olduğunca kullanışlı ve erişilebilir hale getirdik, böylece aradığınız bilgileri kolayca bulabilirsiniz. Bu siteyi kullanırken, engelli kullanıcılara ve adaptif teknolojilerine mümkün olduğunca erişilebilmesini sağlayan bir dizi özellik bulacaksınız.

Font Boyutu

Yazı tipi boyutunun daha büyük veya daha küçük olmasını tercih ederseniz, tarayıcınızı kullanarak kolayca ayarlayabilirsiniz.

Metin boyutunu artırmak veya azaltmak için, Internet Explorer’la ilgili şu temel talimatları izleyin:

  • Tarayıcınızda 'Görünüm' menüsünü tıklayın.
  • 'Metin boyutu' seçeneğine tıklayın.
  • Görmek istediğiniz boyutu seçin.

Metin boyutunu artırmak veya azaltmak için Mozilla Firefox için şu temel talimatları izleyin:

  • Tarayıcınızda 'Görünüm' menüsünü tıklayın.
  • 'Fontu Artır' seçeneğine tıklayın.

Hızlı Erişim Tuşları

Site içindeki gezinti bağlantıları, sağlanan içeriğe geçmek için "görünmez" bağlantılarla gruplandırılmıştır. Önemli gezinme bağlantıları ile hızlı erişim sağlamak için kısayol tuşları bulunur.

Site genelinde birkaç kısayol bağlantıya klavyenizin yanı sıra farenizi kullanarak da erişilebilir.

Bu seçeneklere 'Alt' tuşu ile beraber rakam veya harfe (aşağıda) basarak erişirsiniz. Tarayıcınıza bağlı olarak, 'Enter' tuşuna basmanız gerekebilir. Lütfen bu özelliğin tüm tarayıcılarda çalışmadığını unutmayın (örneğin, Apple OSX'teki Camino). Bir Macintosh bilgisayarda 'Alt' tuşu yerine 'Ctrl + Alt' tuşunu kullanın.

Hangi rakamın veya harfin kullanılacağından emin değilseniz, bu seçeneğin alt etiketi de size bağlantıyı seslendirecektir.

Rahatınız için yarattığımız erişim anahtarları aşağıdaki gibidir:

Görüşleriniz bizim için önemli

Bu siteyi kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya erişilebilirliği nasıl artıracağınızla ilgili bazı geri bildirimleriniz veya önerileriniz varsa, lütfen bize ulaşın.

Diğer noktalar

Bu site maksimum esneklik sağlamak için stil sayfaları ile tasarlanmıştır. Başlık etiketleri ve tablo özetleri bu siteye etkili bir şekilde eklendi. Form kontrolleri uygun şekilde gruplandırılmış ve etiketlenmiştir.

Daha fazla bilgi

Web sitesine erişilebilirlik hakkında daha fazla bilgi için, lütfen W3C Web İçeriği Erişilebilirlik Kılavuzunu ziyaret edin.

.